VÝSTAVA - Príbeh jednej autobusky

Akcie centra

Akcia prebieha od 14. 5. 2024 do 30. 9. 2024

Príďte si pozrieť ako vznikala najmodernejšia autobusová stanica na Slovensku! 

Ak hľadá
te informácie k novostavbe autobusovej stanice v Banskej Bystrici, ľahko sa dostanete k nasledujúcej informácii: „Pôvodná autobusová stanica bola verejnosti sprístupnená v roku 1984, no nikdy sa nedostavala celá a ruiny nedokončenej výpravnej budovy chátrali takmer 30 rokov. Medzinárodná skupina InterCora vstúpila do projektu v roku 2014 s cieľom vybudovať miesto nich, prvé hybridné centrum na Slovensku. Búracie práce začali v roku 2015 a po nich už samotná výstavba nového centra, ktorá sa zavŕšila slávnostným otvorením 21. septembra 2017.

Pravda je však taká, že príbeh výstavby bol oveľa komplikovanejší, ale ako sa vraví: „dielo sa zdarilo, a aj po siedmych rokoch sme radi, že vás hrdo ta! 

Od začiatku prác sa fotodokumentácie vznikajúceho OC TERMINAL ujal fotograf, špecialista na fotografiu architektúry, Mgr. Art Tomáš Manina, PhD. Umenie fotografie vyštudoval na Universite Tomáše Bati v Zlíne / ČR /. Štúdio tomasmanina.com poskytuje vizuálne služby a poradenstvo pri tvorbe obrazovej identity architektom, dizajnérom, developerským,
zhotoviteľským a investičným spoločnostiam doma i v zahraničí.

Bol na stavbe, keď sa začiatkom roka 2015 začali búracie, keď sa lial prvý betón a keď rástli prvé časti novej budovy. Vďaka jeho úsiliu môžeme dnes spomínať nielen duchom, ale aj obrazom.

Pravdou však je, že všetky práce sa odohrávali takpovediac „za plotom

"Preto hlavným cieľom našej výstavy je pomyselný plot zbúrať. Chceme vám ukázať dodnes nepublikované zábery z výstavby v plnej kráse. Na fotkách postupne ožíva celý príbeh. Tak si ho spolu s nami prosím vychutnajte", Michal Milata, riaditeľ OC TERMINAL Banská Bystrica.    

VÝSTAVA - Príbeh jednej autobusky
< >
Dráčik
DM
Deichmann
Takko Fashion
OKAY elektro
Pet Center
BENU
C&A
CCC
Lindex
Gate
Pepco
Fortuna
Billa
Sportissimo